Eğitimler


10

Eğitim İçeriği Hakkında Açıklama:

ü  Görsel Mağazacılık Nedir?: Görsel Mağazacılığa ilişkin temel bilgilerin edinilmesi amaçlanmaktadır. Bu amaca yönelik olarak, Görsel Mağazacılık nedir? Görsel Mağazacılığın anlamı ve önemi nedir? Görsel Düzenleme Nedir? İyi bir Görsel Sunumun özellikleri nelerdir? gibi soruların güncel örnekler ile cevaplanmasına yönelik tartışma ortamı yaratılacaktır

ü  Görsel Düzenlemede Renk: Mağaza İç ve Dış sunum esaslarında temel tasarım eleman ve ilkelerinin aktif olarak kullanılabilmesine yönelik bilgi kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu amaçla, tasarım elemanlarından renk ile ilgili temel bilgiler örneklerle açıklanacaktır.

ü  Vitrin Düzenleme: Mağaza İç ve Dış sunum esaslarında temel tasarım eleman ve ilkelerinin aktif olarak kullanılabilmesine yönelik bilgi kazandırılması amaçlanmaktadır. Bu amaçla, öncelikle tasarım ilkelerinden vurgu, denge, ritm-hareket, zıtlık, simetri ile ilgili temel bilgiler verilecek, daha sonra bu ilkeler ile renk, grafik ve fotoğraf, ışıklandırma, gibi unsurların vitrin düzenlemede birlikte kullanımları örnekler yoluyla açıklanacaktır.

 

ü  Vitrin Düzenleme Uygulamaları: Katılımcıların görsel düzenleme deneyimi edinmesi amacıyla, görüntü işleme programı ‘Adobe Photoshop’ ile ilgili teknik bilgilerin kazandırılması ve ilgili uygulamaların gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu amaca yönelik olarak, Adobe Photoshop programı kullanılarak, katılımların belirleyeceği temalar ile vitrin tasarımı uygulamaları gerçekleştirilecektir.

Başvur

Okunma Sayısı: 120
Yazdır